Season

Grey highlight = got to last round Yellow highlight = England international                                                                                                                                              

purple = Bristol black = Cornwall green = Devon blue = Dorset red = Somerset pink = Wilts   * = retriallist

2014 Men

Shane Thompson

Greg Batten

Paul Balston

Andy Coles

Jason Grigor

Mike King

Ben Holley

Keith Brewer

Darren McVicar

Haydon Pinhey

Dan Darlington

 

2013

Men

Scott Carpenter

Pete Johnson

Dave Fox

Graham Taylor

Julian Morgan

Andy Coles

Antony Doble

Ben Flack

Gareth Manning

Keith Brewer

Gary Pitman

 

2012

Men

Daryl Lovegrove

Jamie Ross

Scott Carpenter

Pete johnson

Paul Balston

Darren McVicar

Dave Fox

 

 

 

 

 

2011 Men

Jason williams

Michael Hancocks

Graham Taylor

Scott Carpenter

Andy Hall

Ryan Nicholls

Antony Doble

 

 

 

 

 

Seniors

Keith Brewer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010 Men

Antony Doble

Danny Musgrove

Lance Taylor

Ken Edwards

Anthony Hasson

Jamie Graham

Ben Holley

Daniel Darlington

 

 

 

Ben * Flack

2009 Men

Dave *Williams

Jeremy Hooper

Keith Brewer

Jon

Ford

Gareth Manning

Ben Flack

Paul Balston

Alex Leggate

Jamie Graham

Nick Wales

 

Ken *Edwards

2008 Men

Gary Roberts

Paul

Elliott

Jamie Graham

David Williams

Jamie Ross

Ken Edwards

Kev

Smith

Mark Wood

Paul Balston

Simon Doyle

Greg Gamlin

Ben * Flack             Keith * Brewer

2007 Men

Ben     Flack

Simon  Doyle

Jamie Graham

Jez  Graham

Nicki Dodds

Neil    Ford

Paul   Elliott

Ken Edwards

Paul Balston

Dave Williams

Lance Tucker

  Keith * Brewer                                 

2006 Men

Jamie Graham

Mark     Wood

Lance Taylor

Dave Williams

Russell Moore

John Ward

Mark  Allen

Richard Harling

Keith Brewer

Jez Graham

Jamie Zambuni

Scott Baldock Antony Doble

2005 Men

Ben     Flack

Jez *     Graham

Oly        Bale

Mike     Trick

Dave Williams

Paul Balston

Keith Brewer

Mark       Burr

Dave      Fox

Gary Roberts

 

Anthony Hasson Stuart Baker

2004 Men

Dave * Williams

Keith   Brewer

Paul   Elliott

Daniel Darlington

Ben   Flack

Mark Wood

Alex Leggate

Jamie Graham

Jason Miles

Mick Dagostino

Steve Whatley

Jez Graham

2003 Men

Dean  Tsang

Mark       Allen

Paul Balston

Dave* Williams

Rich Harling

Keith Brewer

Rodney Burrows

Ben       Flack

Simon Doyle

Mark Wood Antony Hasson Jason Ottoway

Oly Bale Mark  Burr

Matt *Bull                                   Gareth * Manning

2002 Men

Gareth Manning

Kevin     Smith

Paul Balston

Ben     Flack

Matt   Bull

Jez Graham

Jamie Graham

Jeremy Hooper

Sean McGougan

Lance Taylor Rich Harling

Dave Williams

Keith * Brewer

2001 Men

Keith Brewer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Season

Grey highlight = got to last round Yellow highlight = England international                                                                                                                                                     Also  

purple = Bristol black = Cornwall green = Devon blue = Dorset red = Somerset pink = Wilts   * = retriallist

2014 Ladies

Stacey Hancock

Sarah Wait

Michelle Grundy

Teresa Samuel

Sophie G-Nicholls

Hayley Marks

Becky Sanders

Kirsten Chinnock

Rachel Tucker

Debbie Burchell

Becky Cocks

 

2013 Ladies

Sophie G-Nicholls

Sarah Wait

Teresa Samuel

Louise Cordroy

Carol Stephens

Kirsten Chinnock

Sammi Hogg

 

 

 

 

 

2012 Ladies

Teresa Samuel

Sarah Wait

Stacy Hancock

Michelle Grundy

Debs Chudley

Sophie G-Nicholls

Carol Stephens

 

 

 

 

 

2011 Ladies

Stacy Hancock

Leigha Sandercock

Hayley Marks

Sammi Hogg

Pauline Tydeman

Michelle Grundy

Paula Pope

 

 

 

 

Teresa * Samuel

2010 Ladies

Stacy Hancock

Kim

Collins

Marie Roskilly

Becky Shirley

Teresa Samuel

Renee Mitchell

Lucy Rogerson

Stacy Bunney

 

 

 

 

2009 Ladies

Nicky Binden

Stacey Bunney

Marie Roskilly

Rachel Edwards

Lucy Rogerson

Sandra Reed

Teresa Samuel

Heather Toney

Key Grout

Carol Stephens

 

 

2008 Ladies

Nicky Binden

Stacy Bunney

Rachel Tucker

Michelle Toney

Lucy Walker

Lucy Rogerson

Rachel Edwards

Traci Holmes

Carol Stephens

Hayley Marks

Sophie Nicholls

Sue* Ramsbottom

2007 Ladies

Nicky Binden

Sue Ramsbottom

Teresa   Pick

Teresa Samuel

Heather Toney

Rachel Tucker

Bev Richards

Tracey Downie

Jenny Proudley

Paula Pope

Michelle Grundy

Tracy Holmes

Rachel Edward

2006 Ladies

Nicky Binden

Michelle Fernie

Rachel Tucker

Rachel Edwards

Teresa Samuel

Bev Richards

Hayley Marks

Michelle Grundy

Jenny Bennett

Heather Toney

 

 

2005 Ladies

Rachel Tucker

Nicky Binden

Katie McDonnell

Jenny Proudley

Stacey Bunney

Tracy Downie

Teresa Samuel

Holly       Bird

Michelle Grundy

Lisa Moore

Carol Stephens

Sue * Ramsbottom               also Marie Roskilly

2004 Ladies

Teresa Samuel

Marie Roskilly

Sue Ramsbottom

Lynne Emerton

Tracy Downie

Ashley Bird

Farah  Fleck

Carole Young

Cath  Bailey

Lucy Walker Kate Yarde

BevRichards       NickyMoore

Heather Toney Stacey Bunney  Jenny Proudley

2003 Ladies

Teresa Samuel

Hayley Marks

Judy Borrett

Kate   Yarde

Ruth Vaughan

Bev Richards

Tracy Downie

Michelle Grundy

Marie Roskilly

Michelle Boon

Jenny Proudley

Sue * Ramsbottom       Mo * Wakeham

2002 Ladies

Sue Ramsbottom

Jane    Squire

Hayley Marks

Bev Richards

Mo Wakeham

Kate yarde

Carol Stephens

Teresa * Samuel

Jo Chevalier

Jo  Coulson

 

Tracey Downie

2001 Ladies

Teresa Samuel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
















 

Season

Bold = trialled Grey highlight = got to last round Yellow highlight = England international                                                                                                                                               

purple = Bristol black = Cornwall green = Devon blue = Dorset red = Somerset pink = Wilts   * = retriallist

2014

U 23’s

Will O’Neill

Sam Burr

Jordan Blanchard

Sam Wade

Matteo Palumbo

Adam Shovelton

 

 

 

 

 

 

2014 U18’s

Will Escott

Connor Farr

Freya Clothier

Louis Hatton

Jamie hawkins

Aiden Murphy

George Chubb

Harry Smith

Mitch Hooper

Justin Field

 

 

2013 U21’s

Tom Davies

George Bennett

Ricky Marke

Joe O’Connor

Shane Humphrey

Dan Robinson

Adam Smith

Phil Mariott

 

 

 

 

2013U18’s

Freya Clothier

Jamie Hawkins

Will Hood

Jamie Wilkes

Kieran Lane

Kyle Mockeridge

Louis Hatton

Justin Field

Will Escott

Michael Dykes

George Chubb

 

2012 U21’s

Adam Smith

Kyle Selman

Paul Quick

Peter Meech

James Spurrier

Bradley House

 

 

 

 

 

 

2012 U18’s

Will Hood

George Bennett

Kieran Newton

Jamie Hawkins

Adam Shovelton

Sam Streames

Justin Field

Ricky Marke

 

 

 

 

2011 U21’s

Dean Lapham

Adam Smith

Max Nosko

Scott Carpenter

Josh * Corkett

 

 

 

 

 

 

 

2011 U18’s

Gareth Ford

Luke Hewison

Kyran Shepherd

Jamie Murray

Aaron Lowe

Kieran Newton

Sam Streames

Declan Barrett

 

 

 

 

2010 U21’s

Craig Chiddy

James Hurst

Dean Lapham

Scott Carpenter

Tom Lucas

Aiden Hodge

Adam Robertson

 

 

 

 

 

2010 U18’s

Mike Sharman

Hayden Pinhey

Stephen Hughe

Scott Patten

Gareth Ford

James Nation

Adam Smith

George Bean

 

 

 

 

2009 u21’s

Becky Cocks

Vanessa Scott

Adam Robertson

Shane Thompson

Lee Lagor

 

 

 

 

 

 

 

2009 u18’s

Ben Mackie

Aiden Hodge

Gareth Ford

Ben Puttnam

Josh * Corkett

Tom Lucas

Ben Francis

Hayden Pinhey

 

 

 

Chris*  Samuel

2008 U21’s

Adam Robertson

Lee       Lagor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008 U18’s

 

 

Ben Francis

Hayden Pinhey

Adam Truscott

Lewis Williams

Ben Putnam

Jack

Wall

Luke Newcombe

Reece O’Donnell

Ben Mackie

Josh   Corkett

Also trialled

Becky Cocks

Vanessa Scott

Shane Thompson

 

 

 

 

Aiden Hodge

Tom Lucas

Gareth Ford

Chris Samuel

 

2007U21’s

 

Adam Robertson

Jake Osbourne

 

 

 

 

 

Ben Britnell

 

 

Also:Byron Yates Jamie Ringham

2007 U18’s

Dominic Mannel

 

 

Chris Samuel

Luke Arnold

Matthew Read

Aiden Hodge

Lee Lagor

Robert Jones

Ben Mackie

Joseph Reilly

Charlie Thorne Josh Johnson, Adam Bolt

2006

U21’s

 

 

 

Ben Holley

 

 

 

 

 

 

 

Tony Joannou

2006 U18’s

Jake Osbourne

Darren Green

Ricki Hillier

 

Craig Wynne

Shaun Gifford

Ben Mackie

Mike Browncey

Daniel  Bolt

Dak Couling

Gary Mills

Luis Williams

Also trialled

Robert Jones

Chris Reilly

Louis Clarke

 

Chris Wareham

Luke Harris

John Whitty

 

 

 

 

 

2005 Youth

Luke Dunbar

Ben

Holley

Louis Clarke

Ross Bunney

John Whitty

Gary  Mills

Adrian Criddle

John   Martin

Robert Kelly

Dak Couling

Shaun Macateer

John Liddington Louis Prodger

2004 youth

Luke Dunbar

Joshua Pooley

Michael Day

Adrian Criddle

Justin Fanning

Robert Kelly

Joseph Duffy

Colin Goodman

Frederick Gibbs

Jindy  Singh

Gary Mills

 

Also trialled

Louis

Clark

Christopher Wareham

Ben  Mackie

Kyran Sheppard

Shaun Mcateer

 

 

 

 

 

 

 

2003 U21’s

Charlie McKinlay

Stephen Collins

 

 

 

 

 

 

David Short

 

 

 

2003 U18’s

 

 

Luke Dunbar

Joseph Duffy

Jerry Mahoney

Ian   Miller

Dean Whiteside

Shane Thompson

Alex Dunlop Simon McGirr

Ashley Cox

James Carey

Matthew Doyle

Also trialled

Jamie Willis

Josh Lane

Ashley Bird

Luke Greening

Jonathon Carley

Richard Cox

James

Lane

 

 

 

 

 

2002 youth

Craig       Hill

Charlie McKinlay

Alexis Wlodarczyk

Dean Whiteside

James Carey

Luke Dunbar

Robert Gwyther

Nicholas Dodd

Sean Suckling

Josh Pooley Martin Cox

Jeremy Smith

Adrian Criddle Ben Aldous

 Dean Whiteside Adam Mercer